Türk kadın girişimciler Brüksel’de buluştu

Brüksel Büyükelçiliği’nde düzenlenen Kadın Girişimciler Buluşması’nda konuşan Uysal, Türkiye Kadın Girişimciler Derneğinin (KAGİDER) yönetici ve üyeleriyle Belçika’da faaliyet gösteren çok sayıda iş kadınını ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Uysal, Türk kadınının çok iyi yerlere gelmesi ve başarılı olmasından mutlu olduğunu ifade ederek, Türkiye’deki iş camiasında kadın girişimcilerin rolünün çok önemli olduğunu anlattı.

Belçika’nın 520 milyar avro ihracat ile 500 milyar avro ithalatı olan bir ülke olduğunu dile getiren Uysal, Belçika ile ticaret yapabilecek iş çevrelerinin sektörler bazında bir araya gelmesiyle bazı imkanlar çıkabileceğini, bu nedenle etkinliği düzenlediklerini söyledi.

KAGİDER Başkanı Esra Bezircioğlu da Kovid-19 salgını nedeniyle Brüksel’de Avrupa Birliği (AB) kurumlarıyla temaslarının azaldığını ancak artık bu çalışmaları artıracaklarını vurguladı. KAGİDER’in, kadın girişimcilerin desteklenmesi konularında projeler üreten bir sivil toplum kuruluşu olduğunu anımsatan Bezircioğlu, 2008-2019 döneminde oldukça yoğun temaslarda bulunduklarını kaydetti.

Programa çok sayıda davetli katıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x